Türk Forum Listesi

Blogumu takip edenler hatırlayacaktır. Daha önceden Alexa sıralamalı yabancı forum listesi yayınlamıştım. Bugün ise Türk forum listesi paylaşacağım. Özellikle poster kullanan uploaderların işine yarayacaktır.

Listede 150 tane forum var. Yalnız, şimdiden uyarayım. Listeyi başka kaynaklardan buldum. Bu yüzden içlerinde kapalı olan siteler mutlaka vardır.

http://pasted.co/fd47ce80

Şifre: soulmy.net

Edit (8.10.2012): Listedeki sitelerin çoğu kapanmış. Yeni bir liste bulunca buradan yayınlayacağım. :)

Forumlara Üye Olmayı Kolaylaştıran Bir Yöntem

Öncelikle değerli soulmy.net ziyaretçilerinin Ramazan ayı mübarek olsun.” diyorum.

Bu aralar tembellik yapıp yazı yazamadım. :tembel: Bugün bari birşeyler yazayım dedim. :yaz:

Poster kullananların en büyük derdidir forumlara üye olmak. Özellikle kayıt sayfasında kullanıcı adı, e-posta gibi birçok şeyi elle yazmak işkence gibi. Neyseki bunun için işimizi kolaylaştıracak birçok araç var. Mesele roboform bunlardan bir tanesi. Ama ben size bir Firefox eklentisinden bahsedeceğim.

Okumaya devam et “Forumlara Üye Olmayı Kolaylaştıran Bir Yöntem”

Poster Programı Nedir? Ne İşe Yarar? Gerçekten Gerekli mi?

Poster Programı Nedir? Ne İşe Yarar?

Post konu demek, poster ise konu açıcı demek. Bu bağlamda poster programlarına otomatik konu açıcı diyebiliriz. Siteleri, kullanıcı adlarını, şifreleri, kategori ID’lerini ekliyorsunuz. Daha sonra konuyu yazıp gönder tuşuna basarak, aynı anda yüzlerce, belki de binlerce sitede konu açabiliyorsunuz. Okumaya devam et “Poster Programı Nedir? Ne İşe Yarar? Gerçekten Gerekli mi?”

Forum Listesi Elde Etmenin En Kolay Yolu

Başkalarının Forum Listesine Muhtaç Değilsiniz

Gerek yeni başlayanlar olsun, gerekse tecrübeli uploaderlar olsun; çoğunun sorun yaşadığı bir konu vardır: “Yahu biz bu dosyaları nerede paylaşacağız?” Daha önce Alexa Sıralamalı Yabancı Siteleri paylaşmıştım. Bu yazıda ise kendi forum listemizi nasıl oluştururuz, onu anlatacağım.

Öncelikle şunu söylemeliyimki, eğer imkanınız varsa kendi web sitenizi kurun ve paylaşımlarınızı kendi sitenizde yapın. Ancak açacağınız site forum değil; wp (wordpress), dle (datalife engine) gibi bir site olmalı. Sadece siz paylaşım yapar, kaymağını sadece siz yersiniz. Site açamam derseniz, editör arayan wp, dle sitelerine başvuruda bulunabilirsiniz.

Neyse, biz gelelim konumuza. Şimdi uploaderlar açısından değil de indirme yapanlar açısından bir düşünün. Örneğin, birisi x dosya indirmek istiyor ama bildiği herhangi bir site yok. Ne yapacak? Tabiki Google’da arama yapacak. Google da arama yapan kişiye aktif olan siteleri ilk sayfada gösterecek. İyi ama Google sadece forumları göstermiyorki. İşte bu noktada Google’ın bize sunduğu bazı imkanları değerlendireceğiz. Aşağıda verdiğim kodlara göre arama yaparsanız istediğiniz sonuca ulaşabilirsiniz.

  • vBulletin forum bulmak için için:

  • phpBB-1 forum bulmak için:

  • phpBB-2 forum bulmak için:

  • smf-1 forum bulmak için:

  • smf-2 forum bulmak için

  • uploader ismine göre forum bulmak için:

AranacakKelime olarak yazdığım yere tercihinize göre birşeler yazabilirsiniz. En sonda verdiğim kod ise aradığınız uploader ismine göre arama yapıyor. En usta uploaderların üye olduğu siteleri bulabilirsiniz.

Ayrıca forum yazılımları arasında en çok vbulletin kullanıldığını hatırlatırım.

Bu taktik turlu.net‘te öğrendiğim bir metoddur. Turlu.net adminine teşekkürler. :)

Alexa Sıralamalı En Hit Yabancı Forum Siteleri

Aşağıda verdiğim linkten dünyaca ünlü forum sitelerine ulaşabilirsiniz. Bu sitelerden bazıları üye alımına kapalıdır, bazılarında ise konu açma yetkisi belli bir mesaj sayısını geçtikten sonra verilmektedir.

Okumaya devam et “Alexa Sıralamalı En Hit Yabancı Forum Siteleri”