Localhosttaki Site Thema Poster’a Nasıl Eklenir | Resimli Anlatım

thema poster

Başlığı görünce “Niye localhosta konu açalımki?” diyebilirsiniz. Eee ne de olsa, thema poster forumlara konu açmayan yarayan bir yazılım. Şimdi localhostta konu açmanın ne anlamı var, öyle değil mi!

Ama bazı durumlarda thema poster üzerinde test etmemiz gereken anlar olabiliyor. Mesela ben çok önceleri “regex arama” özelliğini öğrenmek için birçok denemeler yapmıştım. İşte bu gibi durumlarda localhost üzerine vbulletin, wordpress, dle vs. kurup bazı denemeler yapabilirsiniz. (Regex konusunu hala çözebilmiş değilim bu arada. Çok karışık bir şey. :D)

Peki neden bu konuyu açmaya gereği hissettim? Çünkü, thema poster’a http://localhost şeklinde bir adres eklemeye çalışınca hata oluşuyor. Çözümü çok basit olmasına rağmen, hiç bir yerde bu sorunun çözümünden bahseden yok. Ben de içimde kalmasın diyerek anlatayım istedim. :)

Localhostta wordpress kurulu olduğunu varsayarak anlatıma geçiyorum.

  • Windows’unuzdaki C:\Windows\System32\drivers\etc\hosts dosyasını açın.
  • Bu dosyanın en altındaki boş bir satıra

    bunu yazın ve dosyayı kaydedip kapatın.
  • Tarayıcınızı açın ve adres çubuğuna http://localhosttest.com/ yazıp sorunsuzca localhostta kurulu wordpress’in açıldığına emin olun.
  • Thema poster’ı açın ve normal site ekler gibi site ekleme işlemini yapın. (Adres kısmında http://localhosttest.com yazılacak.)

  • Sonrasındaki işlemleri zaten biliyorsunuz. Kullanıcı adı, şifre, ID gibi girdileri ekleyin ve deneme yapmak istediğin neyse onu yapın.

Dipnot: Ben örnek olarak http://localhosttest.com/ verdim. Siz tercihinize göre başka bir domain adı da yazabilirsiniz.

Yazar: admin

php coder, uploader, wordpress

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Anti-Spam Sorusu: