Torrent Aracılığıyla İndirmelerden Para Kazanın | 1K İndirme Almak İsteyenlere

torrent

Giriş

Bugün siz soulmy.net ziyaretçilerine çok zekice bir yöntemden bahsedeceğim. Bu yöntem torrent felsefesine aykırı olduğu için etik bir yöntem değil ama 1K indirme almak için ideal bir yöntem. Hazırsanız hemen başlayalım, uzunca bir yazı bizi bekliyor. :yaz:

Bunun için bize gerekli olanlar:

 • Torrentten paylaşım yapmayı biliyor olmak. (Torrent nedir, nasıl kullanılır?” konusuna girmiyorum, çünkü derya deniz bir konu. Ama bununla ilgili internette bir çok yazı bulabilirsiniz.)
 • 1KB altı dosyalara para veren bir filehost kullanıyor olmak. (Eğer böyle bir filehost kullanmıyorsanız; “Nasıl Yapılır” başlığındaki “İlk Aşama” kısmında oluşturduğumuz password.txt dosyasını toplam boyutu 1mb üzeri -duruma göre daha fazla da olabilir- olacak şekilde başka bir dosyayla rar’layabilirsiniz.)

Nasıl Yapılır?

Bu yöntem iki aşamadan oluşuyor. Önce basit olanından başlayayım.

1. Aşama

 • password.txt adında bir text dosyası oluşturuyoruz ve bu dosyanın içine bir şifre yazıyoruz. (Örnek: ak4b8wn7t1 gibi)
 • Daha sonra bu dosyayı filehosta upload ediyoruz. Zaten bu dosyanın indirilmesiyle para kazanacağız. :yahoo:

2. Aşama

 • Şimdi torrentten birşey paylaşacağız. Film, oyun gibi dosyalar büyük boyutlu olduğu için seedde kalmak zor olur. Küçük boyutlu birşey paylaşmak lazım ve tabi indirme potansiyeli yüksek olması da önemli. Artık ne paylaşacağınız size kalmış birşey.
 • Ne paylaşacaksak, bu dosyaları boş bir klasör içine kopyalayın ve bu klasörü winrarla sıkıştırın. Ama sıkıştırma yaparken password.txt dosyası içine yazdığımız şifreyi kullanarak şifreli .rar dosyası oluşturun.
 • Şimdi elimizde şifreli bir .rar dosyası var. Bir de upload ettiğimiz dosyanın linkini kullanıcılara vermeliyiz, öyle değil mi? Bunun için de readme.txt adında text dosyası oluşturup içine aşağıdakine benzer birşey yazın. (Not: Örnekte verdiğim linkler öylesine yazdığım linklerdir.)

  veya buradaki linki kısaltarak da paylaşabilirsiniz. Bu size ekstra kazanç getirecektir.
 • Son olarak elimizde şifreli bir .rar ve readme.txt olmak üzere iki dosya olacak. Bu iki dosyayı .torrent dosyası yaparak paylaşmamız gerekiyor. Yukarıda da yazdığım gibi “Torrentte nasıl paylaşım yapılır?” konusuna girmeyeceğim. Şimdi o konuya bir girersem yazı bayağı uzayacak. Ama yine de yazmamı isterseniz, konu altında belirtin, boş bir anımda ayrı bir konuda anlatayım. ;)
 • .torrent dosyası oluşturup bunu trackerlarda (tracker, torrent sitesi demek) paylaştıktan sonra geriye seed etmek kalıyor. Ne kadar çok seed ederseniz o kadar çok kişiye ulaşmış olursunuz.
 • Hangi trackerda paylaşmalıyız derseniz, tabiki üyelik alımı her daim açık olan trackerları tercih etmeliyiz. Çünkü bu sitelere hem üye olmak sorun değil, hem de bu sitelerin çoğunda üyeler uploaderlık yapabiliyor. Mesela thepiratebay iyi bir tercih olabilir.

Olaya İndirme Yapan Kişi Gözüyle Bakalım

Bu yöntem belki karışık gelmiş olabilir diyerek olayı somutlaştırayım isterseniz.

İndirme yapacak kişi torrent sitesine girer ve bizim sunumumuzu görür. Bir de bakar ki sunumda .rar ve readme.txt dosyası var. İndireyim bari der ve indirir. Bir de ne görsün .rar dosyası şifreli. Eee ne yapacak readme.txt dosyasına bakacak. Şifrenin olduğu linki görünce mecburen indirmek zorunda kalacak. İndirince de şifreyi girip .rar dosyasını açacak.

Bu Yöntemi Uygulayacaksanız Bunları Göze Almalısınız!

Tabi bu yöntemde, kullanıcıyı zorla birşey indirmeye zorladığımız için bazı kötü sonuçları var. Çünkü kullanıcılar tepki gösterebiliyor (haksız da değiller aslında).

Ben bu yöntemi birkaç kere uygulamıştım ve küfür edenler çıkmıştı. Bu başımıza gelebilecek en güzel olay. Daha kötüsü de var. Mesela, şifreyi yorumlar kısmında yazanlar çıkıyor maalesef. (“Sen ne yapıyorsun be birader?” de diyemiyorsun doğal olarak.) Ha bir de şikayet eden olursa banlanabiliyorsunuz. :D Ama bu söylediklerim sizi yıldırmasın. 1K indirme için uğraşmaya değer bence. :)

Ha bu arada şöyle de bir durum var. Nasıl olsa banlanmak kolay diyerek fake paylaşım da yapmayı deneyebilirsiniz. Artık bunu da sizin vicdanınıza bırakıyorum. :D

Bir de size önerim: Bu yöntemi sürekli değil de ara ara kullanın. Ne kadar az dikkat çekerseniz banlanma ihtimali o kadar az olur.

Son Sözler

Gördüğünüz gibi soulmy.net‘i takip edenler kazanıyor. Daha çok takip edin, daha çok kazanın. :kral: (Reklamımızı da yapalım değil mi? :D) Şaka bir yana bu taktiği ilk burada paylaşıyorum. Umarım yararını görürsünüz. ;)

Bir başka bir yazıda görüşmek üzere, esen kalın. :gulegule:

Yazar: admin

php coder, uploader, wordpress

“Torrent Aracılığıyla İndirmelerden Para Kazanın | 1K İndirme Almak İsteyenlere” için 13 yorum

 1. Ayrıca 1k indirmeye türkiye için 4-5 dolardan fazla veren bir site yok sanırım. 4-5 $ için küfür yemeye değer mi ?

 2. Gerçek bir torrent kullanıcısı hiçbir zaman torrent ten rar, zip vs uzantılı dosya çekmez, zaten torrent te dosyayı rarlamanın bir mantığı yoktur hiçbir usta torrent kullanıcısı bunu da yemez…para lazımsa gidin adam gibi işe girin :) uğraşmayın böyle salak şeylerle.

 3. Konu çok karışık olmuş. 2-3 kere okudum anlamadım :D Yorumunu okuyunca anladım. Zaten Ramazan’da açız admin kafa basmıyor :D

 4. Gerçekten çok mu karışık anlattım ya. :(

  Aslında işin özü şu; torrentte bir şey paylaşacağız. Bu paylaşacağımız şeyi winrarla sıkştıracağız ama rar dosyası şifreli olacak. Daha sonra şifreyi txt dosyasına yazıp filehosta upload edeceğiz.

  Upload linkini readme.txt dosyasına yazıp kaydedeceğiz.

  Son olarak da şifreli rar ve readme.txt dosyasını torrentte paylaşacağız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Anti-Spam Sorusu: